21 Mayıs 2019 tarihinde Avrupa ve Akdeniz Medeniyetleri Müzesi (MUCEM) iş geliştirme koordinatörü Yolande Padilla, Fransız Kültür Merkezi çalışanı Alexis Lefevre eşliğinde Fakültemiz Müzecilik Bölümünü ziyaret etti.

Ev sahipliğini Güzel Sanatlar Fakültesi adına üstlenen Müzecilik Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Ömer Adıgüzel, Dr. Ceren Karadeniz ve Gizem Sivrikaya’yla gerçekleştirilen ziyarette Padilla, bölümümüzü ziyaret amaçlarını MUCEM’de düzenlenecek olan sürekli ve geçici sergilerde Türkiye’ye daha geniş bir perspektifle yer vermek olarak ifade etti.

Müzecilik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ömer Adıgüzel, ziyaretçilere Türkiye’de müzecilik ve müze eğitimi konularında kısa bir tarihçe bilgisi verdi ve alandaki çağdaş uygulamaları tanıttı.

Dr. Ceren Karadeniz’in katkılarıyla süren sohbette Padilla, müzeleri hakkında ayrıntılı bilgi paylaşırken gelecekte MUCEM’de açılacak olan sürekli ve geçici sergilerde Türkiye’den daha çok nesne ve bilgi – içerik görmek istediğini söyleyerek işbirliği talep etti.